Europejska premiera ekologicznej łyżki tekturowej

Europejska premiera ekologicznej łyżki tekturowej

Informacja prasowa                                                                                    27.01.2021

 Europejska premiera ekologicznej łyżki tekturowej

EcoTensil wprowadza na europejski rynek nową gamę składanych i ekologicznych sztućców. Nie zawierają one ani grama plastiku i posiadają elegancki, nowoczesny design. Produkty wykonane są z wysokiej jakości tektury i spełniają wymagania producentów żywności i opakowań, dostawców usług gastronomicznych, a także sprzedawców detalicznych i konsumentów. Wpisują się również w obowiązujące od tego roku europejskie regulacje, które od lipca 2021 zakazują użytkowania jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych, takich jak sztućce, talerze, kubki i słomki.  

 EcoTensil to opatentowane i wielokrotnie nagradzane produkty z tektury posiadające certyfikat FSC. Ich producent – pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma EcoTensil Inc. – od 2010 roku stale udoskonala swoje rozwiązania. Sprzedała też setki milionów sztuk swoich wyrobów na całym świecie, w tym dla największych europejskich producentów i sprzedawców detalicznych.

AquaDot – europejski debiut

Obecnie EcoTensil rozpoczął europejską premierę swoich niezawierających plastiku sztućców AquaDot. Są one przeznaczone głównie do „dań na wynos”. Dostawcy usług gastronomicznych oraz producenci żywności i opakowań już wykorzystują składane sztućce od EcoTensil jako gotowe zamienniki używanych wcześniej plastikowych rozwiązań z tworzyw sztucznych. Tak szybkie i bezproblemowe ich zastąpienie wynika z tego, że wszystkie produkty z linii AquaDot pasują do wielu istniejących rodzajów opakowań i procesów produkcyjnych. Zaletą jest także to, że – w odróżnieniu od drewnianych sztućców – nie zmieniają smaku potraw i napojów.

„EcoTensil zawsze wyznaczał standardy w zakresie ekologicznych rozwiązań użytkowych przeznaczonych dla produktów spożywczych. Cieszymy się, że dzięki naszej nowej, bardziej wytrzymałej linii produktów AquaDot możemy zrobić kolejny krok naprzód. AquaDot to wszechstronny i ekonomiczny zamiennik dla plastikowych sztućców, który może być dołączony do prawie każdego opakowania z żywnością" – mówi Peggy Cross, dyrektor generalny EcoTensil w Stanach Zjednoczonych. „Działania podjęte przez Unię Europejską w celu ograniczenia jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych stanowią wspaniały przykład dla całego świata. Jako EcoTensil od początku wspieramy firmy w realizacji ich celów środowiskowych, w tym redukcji odpadów z tworzyw sztucznych za pomocą ekologicznych i składanych produktów z tektury”.

W praktyce

Z wyrobów EcoTensil korzystają najwięksi producenci, przetwórcy i dystrybutorzy. Jednym z nich jest Hilcona AG z Lichtensteinu, zajmująca się przetwórstwem żywności. Dołączyła ona serię sztućców AquaDot przeznaczonych do dań „na wynos” do sałatek, produktów mlecznych i deserów wytwarzanych dla jednego z europejskich liderów w zakresie sprzedaży żywności – grupy COOP. Hilcona zastąpiła plastikowe łyżki i łyżko-widelce, umieszczane w komorze bazowej kubków i tacek na żywność, łyżką TabLock. „W czasach zero waste zamierzamy oferować naszym klientom zrównoważone rozwiązania, ograniczające ilość odpadów" – informuje Barbara Held, kierownik projektu w Hilcona. „Chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność i aktywnie chronić nasze środowisko naturalne. Dlatego przeanalizowaliśmy naszą koncepcję opakowań typu „to-go” („na wynos”) i zrezygnowaliśmy z jednorazowych, plastikowych sztućców, zastępując je produktami EcoTensil. Wiemy już, że zapobiegają one powstawaniu około 3,5 ton odpadów z tworzyw sztucznych rocznie”.

Zalety i doznania sensoryczne

Tektura używana do produkcji sztućców AquaDot (jak również linii GreenDot) jest podobna do materiału używanego do wytwarzania kubków do kawy, ale nie zawiera plastiku. Dzięki jednemu, prostemu zagięciu („bend to touch dots™” – „zegnij, aby dotknąć kropek”), kompaktowa łyżka TabLock staje się w ułamku sekundy także miarką. Podobnie jak wszystkie sztućce EcoTensil, nowa linia AquaDot oferuje przyjemne doznania sensoryczne podczas spożywania potraw poza domem. Ponadto są one znacznie gładsze niż suche, drewniane sztućce, które mogą niekorzystnie wpływać na smak jedzenia. 

„Ostatnią dekadę poświęciliśmy na doskonalenie wszystkich naszych sztućców, aby posiadały jedwabistą powierzchnię, gładkie krawędzie, wytrzymałość strukturalną i były przyjemne w dotyku” – mówi Peggy Cross. „W efekcie nasi klienci je uwielbiają. Oni również ciężko pracowali, aby udoskonalić smaki i tekstury swoich potraw, a faktura drewnianych przyborów do konsumpcji może negatywnie wpłynąć na doznania smakowe. EcoTensil to doskonała alternatywa”.

 

Zrównoważone i praktyczne

Gama wielofunkcyjnych sztućców AquaDot firmy EcoTensil nie zawiera tworzyw sztucznych, nadaje się do recyklingu i kompostowania oraz jest wykonana z certyfikowanego, zrównoważonego surowca. W ich produkcji wykorzystuje się do 80% mniej materiału niż w większości innych jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych, bioplastików lub drewna.

 

„Wymiana plastikowych łyżeczek w naszych kubkach i tackach jednoporcjowych, które w 100% nadają się do recyklingu i są wykonane z r-PET, na składane tekturowe łyżki TabLock od EcoTensil wpisuje się w naszą strategię redukcji odpadów z tworzyw sztucznych" – mówi Buena Quek, dyrektor zarządzający w Taraplus AG i szwajcarski ekspert w dziedzinie opakowań do świeżej żywności. „Jesteśmy kluczowymi dostawcami świeżej żywności dla największych i najbardziej rozpoznawalnych marek detalicznych na świecie. Naszym celem jest wykorzystanie innowacyjnych projektów opakowań jako narzędzi inspirujących do zrównoważonych zachowań konsumenckich”.

 

Wybicie:

Coraz większa presja konsumentów oraz wprowadzane rozwiązania prawne powodują, że właściciele marek dążą do wyeliminowania z rynku jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych. Z myślą o nich powstała seria sztućców AquaDot firmy EcoTensil. Spełnia ona szereg warunków stawianych przed takimi rozwiązaniami – od funkcjonalności zaczynając, po zachowanie przyjemnych doznań smakowych, zrównoważoną produkcję oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

 

Podpisy pod zdjęcia:

Tekturowa, składana łyżka AquaDot EcoSpoon, która nadaje się do recyklingu, jest obecnie najbardziej zrównoważonym rozwiązaniem dostępnym na rynku i jednocześnie najbardziej pożądanym z racji unijnego zakazu używania jednorazowych sztućców z tworzyw sztucznych, który będzie obowiązywać od lipca 2021 roku. To optymalna alternatywa dla jednorazowych plastikowych łyżek.

Nowa, przyjazna dla środowiska linia składanych sztućców AquaDot EcoTensil z łatwością zastępuje plastikowe przybory w niemal każdym opakowaniu żywności.

 

Mango_Parfait_OnPackage_PaperSpoon_TabLockEcoSpoon_by_EcoTensil_PlasticFree

Dzięki prostemu i opatentowanemu zagięciu („zegnij, aby dotknąć kropek” / „bend to touch dots™”), linia sztućców EcoTensil AquaDot niezawierających plastiku, staje się wytrzymałym i praktycznym naczyniem.

 Request samples of AquaDot EcoTensil paperboard cutlery

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

dr Łukasz Mikołajczak

tel. mob. 501 222 757

KOMUCOM - Instytut Kreatywności

www.komucom.pl

 

 

Not available in your area

Please click here to be redirected to the US site